Ubytování

Nad rybníkem v Nové Říši

Ing. Jiří Veselý
Bohuslavice 60
588 56 Bohuslavice

mobil: +420 777 894 374
vesely@ateliervesely.cz
Projektování

Zajímavosti a informace

V okolí Nové Říše, resp. Telče je několik cyklotras či značených turistických tras (např. Březinova stezka - Počátky, Telč, Nová Říše, Jaroměřice), které Vás zavedou ke zdejším pamětihodnostem či Vás provedou krásným malebným krajem Českomoravské vrchoviny a přírodním parkem Česká Kanada (okolní lesy jsou rájem pro houbaře). V zimě lze využít lyžařský vlek v Mrákotíně či na Jalovci nebo na Šacberku, případně běžkařské trasy v okolí nedaleké Javořice - 837 m n.m. V okolí se nachází také nespočet dalších sportovních aktivit – např. tenisové kurty a sportovní areály v Dačicích či Telči, jízda na koních či multifunkční sportovní hřiště v Bohuslavicích, zimní stadion v Telči, golf v Šiškově mlýně atd. V blízkosti je i možnost koupání v čistých rybnících Velkopařezitý v Řásné, Horní a Dolní Mrzatec, Roštýn, Zvůle či v zatopených lomech např. v Horním Bolíkově, Řídelově. V dosahu jsou i venkovní koupaliště či bazény v Dačicích, Jemnici, Moravských Budějovicích, případně větší aquaparky v Jihlavě, Třebíči či Jindřichově Hradci. O prázdninách se koná v Telči a okolí spousta kulturních akcí, nejznámější a nejoblíbenější jsou Prázdniny v Telči. Podrobnější informace Vám rádi poskytneme.

Nakupovat je možné přímo v Nové Říši, větší nákupy v Telči či v Dačicích. Stejně tak lze využít pestré nabídky restaurací v těchto obcích a dále např. v Bohuslavicích či na Hladově (wellness). V sousedních Bohuslavicích můžete navštívit Hospodářský dvůr se zvířaty a s atrakcemi pro děti.

Turistické cíle: Nová Říše (klášter), Telč (UNESCO - zámek se zámeckou zahradou a parkem, historické náměstí, věž a kostel sv. Ducha, rozhledna), Dačice (zámek, památník 1.vyrobené kostky cukru na světě), Roštejn (hrad), Kostelní Vydří (klášter), Slavonice (náměstí, podzemí, pohraniční opevnění bunkry), Landštejn (hrad), Javořice (nejvyšší hora Českomoravské vrchoviny), Třešť (Muzeum Vysočiny - expozice betlémů), Jihlava (katakomby, Zoologická zahrada), Třebíč (UNESCO - Židovská čtvrť, bazilika Sv. Prokopa ), Jindřichův Hradec (zámek, rybník Vajgar, úzkorozchodná železnice), Horní a Dolní Pěna (Rodinný Zoopark, Obludiště), Bítov (hrad, rozhledna), Cornštejn (zřícenina), Vranov nad Dyjí (zámek, přehrada), Lesná (rozhledna Mařenka), Jaroměřice nad Rokytnou (zámek, park), Zvůle (rozhledna U Jakuba).